Een cappuccino op een zonovergoten terras, een museum van wereldklasse, ijsjes en aanstormend fotografietalent: het is niet moeilijk om een weekendje te vullen in Antwerpen. Zin om deze zomer op pad te gaan in eigen land? Laat je leiden door deze tweedaagse route mét overnachting.
Met de museumpas wandel je deze musea en 240 andere zomaar binnen, een heel jaar lang. Bovendien profiteer je van allerlei Extra voordelen, zoals korting op treintickets. Klinkt goed? Wacht dan niet te lang, want wie voor 17 juli een museumpas koopt, maakt kans op een vakantiecheque van Vlaanderen Vakantieland, ter waarde van € 500! Koop ‘m gemakkelijk online en doe mee met de wedstrijd onderaan deze pagina.
10:00 | Museumstop 1: het Koninklijk Museum voor Schone Kunsten Antwerpen (kortweg: KMSKA), een van de favorieten van de museumpashouders. Geen wonder natuurlijk, want met die weelderige decors, de grootste Ensorcollectie ter wereld en internationale topstukken, zoals de Madonna van Fouquet, kan het KMSKA echt iedereen bekoren. En dan hebben we het nog niet eens gehad over het hoorspel, de tuin en virtual reality …
12:30 | Lunch! In Kloonies kan je terecht voor een snelle en heerlijke hap. Vooral zin in zoet? Haal dan een dessertje in Café Canelé.
14:00 | Museumstop 2: FOMU - Fotomuseum Antwerpen. In wisselende tentoonstellingen krijg je zowel Belgisch als internationaal fotografietalent voorgeschoteld. Deze zomer presenteert het FOMU ‘.tiff 2024’, een tentoonstelling met werk van aanstormende fotografietalenten. Daarvoor moet je trouwens even het blokje om naar de Zuiderpers, maar met de museumpas betaal je ook daar geen inkomgeld.
16:00 | Blijf nog even in het FOMU hangen, want het museum heeft ook een café mét zonnig terras. Santé!
17:30 | Flaneer langs het prachtige Zuidpark of waai even uit langs de Scheldekaaien voor een zee-gevoel.
18:30 | Hongertje? In de Kronenburgstraat vind je heel wat leuke keetjes, zoals de onweerstaanbare burgers van PLUMP.
Slaapwel! Met een cheque van Vlaanderen Vakantieland kan je jezelf verwennen met een overnachting op een van deze 25 prachtige locaties. Klinkt goed? Koop de museumpas voor 17 juli en doe mee aan onze wedstrijd onderaan deze pagina.
10:00 | Slaap lekker lang uit en ga brunchen in een van de hipste cafés van de buurt: het MoMu-café. Word wakker met een koffie van een lokale branderij en schuif aan bij het dagelijkse plantaardige buffet vol sandwiches, soep en warme gerechten.
11:30 | Wandel van de grote markt tot aan de kaai en na een tijdje duikt je volgende museumstop vanzelf op: het MAS - Museum aan de Stroom. Dit magnifieke gebouw is gebaseerd op de oude pakhuizen en telt maar liefst 9 verdiepingen! Op je weg naar boven kruist je heel wat leuke tentoonstellingen die je het verhaal van de stad en haar inwoners vertellen. Bovenaan wacht je nog de crème de la crème: een rooftop met 360°-zicht over Antwerpen.
13:30 | Zomer = ijs! Gelato Milanese (Vleminckveld 6) serveert je ijscrème op traditionele wijze. Voor ons vijf bolletjes, graag.
Nog tijd in de namiddag? Bezoek een van de vele andere musea met de museumpas, zoals de gigantische kleerkast van het MoMu - Modemuseum Antwerpen, het interactieve museum bij Het Steen of de splinternieuwe tuin van het Rubenshuis.
Koop de museumpas voor 17 juli en maak zo kans op een fantastische uitstap in eigen land. Met de cheque van Vlaanderen Vakantieland kan je overnachten in honderden logies, van een familievriendelijke B&B, een gezellig hotel tot kleine en grote vakantiewoningen of tot een avontuurlijke camping.